XXII MEMORIAł JUDO im. EDWARDA BRZEGOWEGO


Już 1 czerwca odbędzie się kolejny Memoriał Trenera Edwarda Brzegowego w Hali Sportowej jego imienia przy ulicy A. Mickiewicza 2 w Strzegomiu.

Pan Edward Brzegowy

Urodził się 15 lutego 1947 roku. Swoją karierę sportową rozpoczął jako zawodnik Gwardii Wrocław. W roku 1971 powstała strzegomska sekcja judo, której współzałożycielem i twórcą był właśnie Edward Brzegowy. Przez blisko 30 lat był on trenerem tej sekcji.

Dzięki jego pracy strzegomska sekcja „rozwinęła skrzydła” i zaistniała w Polsce oraz Europie. Edward jako trener wychował wielu doskonałych zawodników i był ojcem ich sukcesów. Organizowany przez sekcje judo corocznie memoriał jest poświęcony pamięci Edwarda Brzegowego, jego zasług i pełnej poświęcenia pracy.Edward Brzegowy zmarł w 1998 roku. W dniu 14 marca 2013 r.  Rada Miejska w Strzegomiu z nadała Edwardowi Brzegowemu tytuł „Honorowego Obywatela Strzegomia”.

Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie. Poniżej komunikat organizacyjny oraz dokument do zgłoszenia na zawody