SUKCESY WROCŁAWSKICH JUDOKÓW NA IMPREZACH MISTRZOWSKICH.


Ostatni miesiąc obfitował w sukcesy wrocławskich judoków na imprezach mistrzowskich w grupie juniora młodszego i juniora.

Podczas Mistrzostw Świata Juniorów Młodszych w Sofii (Bułgaria) Dawid Kamiński wraz z drużyną sięgnął po brązowy medal. Zawodnik „Judo Tigers” walczył w najcięższej kategorii wagowej +100 kg. Polska reprezentacja zdobyła łącznie 5 brązowych medali (4 w rywalizacji indywidualnej i 1 w drużynie).

Z kolei podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Bratysławie (Słowacja) w rywalizacji indywidualnej Marcin Walenciak (Juvenia Wrocław) znalazł się tuż za podium, zajmując ostatecznie V miejsce w kategorii -100 kg. Polska reprezentacja zdobyła podczas tej imprezy 3 medale w rywalizacji indywidualnej (srebrny – Derek Marczak -90 kg, brązowy – Dawid Szulik -81 kg brązowy – Zuzanna Banaszewska -78 kg).

Serdecznie gratulujemy zawodnikom oraz ich trenerom.