puchar polski juniorów w Rybniku


W dniu 17.02 odbył się pierwszy Puchar Polski Juniorów na hali MOSIRu w Rybniku. Nie zabrakło na śląskich matach reprezentantów z Dolnego Śląska. W turnieju wzięło udział łącznie 226 zawodników z całej Polski. Nasi reprezentanci zdobyli w tym turnieju 3 medale. Najlepiej zaprezentowała się młodziutka Urszula Janusz reprezentująca MKS Juvenię Wrocław, która triumfowała w kategorii 57 kg. W kategorii 66 kg II miejsce zajął Mikołaj Szopa, a Anna Świtniewska stanęła na najniższym stopniu podium w 57 kg (oboje KS AZS-AWF Wrocław). Zawodników którzy zdołali wdrapać się na podium dekorował między innymi widoczny na zdjęciu Pan Marian Tałaj – brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich z Montrealu w 1976 roku.
W klasyfikacji generalnej nasz region zajął czwarte miejsce. Pełne wyniki dostępne pod poniższym linkiem https://portal.judomanager.com/competition/opp_jun2024