Pierwsi dolnoślązacy zakwalifikowani na finaŁy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
Piątka zawodników wrocławskich klubów zakwalifikowała się bezpośrednio do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mistrzostw Polski Kadetów i Kadetek, która odbędzie się pod koniec kwietnia w Trzebnicy. Podczas rozgrywanego w Piasecznie Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego w dniu 3.03.2024 r. medale wywalczyli:
Maksymilian Piktel – 66 kg. – medal srebrny (Klub Sportowy MaKo Judo)
Alan Niedośpiał – 46 kg. – medal brązowy (Juvenia Wrocław)
Nina Podymska – 48 kg – medal brązowy (Juvenia Wrocław)
Wojciech Maśliński – 66 kg. – medal brązowy (Klub Sportowy MaKo Judo)
Dawid Kamiński – +90 kg. – medal brązowy. (Klub Sportowy MaKo Judo)
Na piątych lokatach uplasowały się Calińska Lena 52 kg (Klub Sportowy MaKo Judo) i Liwia Czupkowska 57 kg. (Juvenia Wrocław).
Medaliści uzyskali bezpośrednią kwalifikację do najważniejszej dla nich w tym roku imprezy.



