Pierwsi dolnoślązacy zakwalifikowani na finaŁy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.


Piątka zawodników wrocławskich klubów zakwalifikowała się bezpośrednio do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mistrzostw Polski Kadetów i Kadetek, która odbędzie się pod koniec kwietnia w Trzebnicy. Podczas rozgrywanego w Piasecznie Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego w dniu 3.03.2024 r. medale wywalczyli:

Maksymilian Piktel – 66 kg. – medal srebrny (Klub Sportowy MaKo Judo)

Alan Niedośpiał – 46 kg. – medal brązowy (Juvenia Wrocław)

Nina Podymska – 48 kg – medal brązowy (Juvenia Wrocław)

Wojciech Maśliński – 66 kg. – medal brązowy (Klub Sportowy MaKo Judo)

Dawid Kamiński – +90 kg. – medal brązowy. (Klub Sportowy MaKo Judo)

Na piątych lokatach uplasowały się Calińska Lena 52 kg (Klub Sportowy MaKo Judo) i Liwia Czupkowska 57 kg. (Juvenia Wrocław).

Medaliści uzyskali bezpośrednią kwalifikację do najważniejszej dla nich w tym roku imprezy.