OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY ZA NAMI.


W miniony weekend odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Judo w Trzebnicy. Reprezentacja Dolnego Śląska zdobyła 2 medale brązowe oraz 4 piąte i 3 siódme miejsca. najlepiej spisali się Dawid kamiński w kat. +90 kg ora Antoni Mizura w kat. 46 kg. Tuż za podium znaleźli się: Anatol Zacharewicz, Bruno Kucia, Alan Niedośpiał oraz Maria Gościniecka. W drugim dniu zawodów odbył się turniej drużynowy, w którym nasza reprezentacja uległa w pierwszym meczu reprezentacji regionu warmińsko-mazurskiego, odpadając z dalszej części turnieju.

Podczas rozpoczęcia zawodów miała miejsce miła uroczystość podsumowująca karierę naszej reprezentantki Agaty Ozdoby-Błach. Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło. 20 lat temu Agata składała ślubowanie w imieniu zawodników, a w sobotę zapaliła znicz oraz odczytała apel olimpijski. Życzyła sukcesów młodszym zawodnikom, żeby osiągnęli więcej niż jej się udało. Przypomnijmy, że Agata była medalistką mistrzostw świata i Europy oraz zajęła VII miejsce podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokyo 2020. Dziękujemy Ci Agato za godne reprezentowanie Dolnego Śląska na arenach krajowych i międzynarodowych.

Wyniki zawodników z Dolnego Śląska

III miejsce

Dawid Kamiński +90 Mako Wrocław

Antoni Mizura 46 kg Juvenia Wrocław

V miejsce

Anatol Zacharewicz 81 kg Juvenia Wrocław

Bruno Kucia +90 Winner Wrocław

Maria Gościniecka 52 kg Winner Wrocław

Alan Niedośpiał 46 kg Juvenia Wrocław

VII miejsce

Wojciech Maśliński 66 kg Mako Wrocław

Liwia Czupkowska 57 kg Juvenia Wrocław

Urszula Janusz 57 kg Juvenia Wrocław

Gratulujemy medalistom. Pełne wyniki dostępne pod poniższym adresem https://portal.judomanager.com/competition/oom_kadet2024/results

Relacja fotograficzna: Bartłomiej Musz