OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY ZA NAMI.
W miniony weekend odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Judo w Trzebnicy. Reprezentacja Dolnego Śląska zdobyła 2 medale brązowe oraz 4 piąte i 3 siódme miejsca. najlepiej spisali się Dawid kamiński w kat. +90 kg ora Antoni Mizura w kat. 46 kg. Tuż za podium znaleźli się: Anatol Zacharewicz, Bruno Kucia, Alan Niedośpiał oraz Maria Gościniecka. W drugim dniu zawodów odbył się turniej drużynowy, w którym nasza reprezentacja uległa w pierwszym meczu reprezentacji regionu warmińsko-mazurskiego, odpadając z dalszej części turnieju.
Podczas rozpoczęcia zawodów miała miejsce miła uroczystość podsumowująca karierę naszej reprezentantki Agaty Ozdoby-Błach. Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło. 20 lat temu Agata składała ślubowanie w imieniu zawodników, a w sobotę zapaliła znicz oraz odczytała apel olimpijski. Życzyła sukcesów młodszym zawodnikom, żeby osiągnęli więcej niż jej się udało. Przypomnijmy, że Agata była medalistką mistrzostw świata i Europy oraz zajęła VII miejsce podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokyo 2020. Dziękujemy Ci Agato za godne reprezentowanie Dolnego Śląska na arenach krajowych i międzynarodowych.
Wyniki zawodników z Dolnego Śląska
III miejsce
Dawid Kamiński +90 Mako Wrocław
Antoni Mizura 46 kg Juvenia Wrocław
V miejsce
Anatol Zacharewicz 81 kg Juvenia Wrocław
Bruno Kucia +90 Winner Wrocław
Maria Gościniecka 52 kg Winner Wrocław
Alan Niedośpiał 46 kg Juvenia Wrocław
VII miejsce
Wojciech Maśliński 66 kg Mako Wrocław
Liwia Czupkowska 57 kg Juvenia Wrocław
Urszula Janusz 57 kg Juvenia Wrocław
Gratulujemy medalistom. Pełne wyniki dostępne pod poniższym adresem https://portal.judomanager.com/competition/oom_kadet2024/results
Relacja fotograficzna: Bartłomiej Musz








