MISTRZOWSKI WEEKEND


W miniony weekend odbyły się mistrzostwa Polski w dwóch grupach wiekowych. Najważniejsza impreza seniorska w roku miała miejsce w Warszawie w dniach 25-26 października. Reprezentanci Dolnego Śląska po raz kolejny udowodnili, że należą do czołówki krajowej zdobywając 9 medali (2 złote, 3 srebrne i 4 brązowe). Po raz trzeci z rzędu tytuł Mistrza Polski obronił Arkadiusz Makarewicz (Praesidium Wrocław) w kat. 66 kg, który spotkał się w finale z reprezentantem Dolnego Śląska Piotrem Zenderem. Również po raz trzeci Mistrzynią Polski została Paulina Szlachta w kategorii 48 kg (KS AZS-AWF Wrocław). Srebrne medale oprócz wspomnianego Piotra Zendera (Juvenia Wrocław) zdobyła Kinga Wolszczak (WKS Śląsk Wrocław) oraz Michał Walenciak w 100 kg (Juvenia Wrocław). Na najniższym stopniu podium stanęli: Oliwia Kutyła 52 kg (KS AZS-AWF Wrocław), Anna Dyba 78 kg (KS AZS-AWF Wrocław), Igor Błaszczak 60 kg (Juvenia Wrocław) oraz Aleksander Raczek 90 kg (Juvenia Wrocław).

W klasyfikacji medalowej województw Dolny Śląsk zajął III miejsce.

Dzień później odbyły się mistrzostwa Polski w kategorii U16, podczas których nasi młodzi reprezentanci zdobyli aż 8 medali ( 3 srebrne i 5 brązowych). Pełne wyniki poniżej oraz na stronie www.portal.judomanager.com

Wielkie gratulacje dla całego środowiska judo z Dolnego Śląska.

Medaliści mistrzostw Polski U16

II miejsce – Nina Podymska kat. 48 kg (Juvenia Wrocław)

II miejsce – Antoni Mizura 50 kg (Juvenia Wrocław)

III miejsce – Milena Perełka kat 70 kg (Juvenia Wrocław)

III miejsce – Alan Niedośpiał 46 kg (Juvenia Wrocław)

II miejsce – Filip Kozłowski +90 kg (Juvenia Wrocław)

III miejsce – Maciej Jerszyński kat. 73 kg (Juvenia Wrocław)

III miejsce – Igor Stypuła kat. 81 kg (Winner Wrocław)

III miejsce – Olgierd Kowal kat. 90 kg (Juvenia Wrocław)

Zdjęcie: Bartłomiej Musz