MISTRZOSTWA POLSKI SENIORek i seniorÓW W JUDO-POZNAŃ 2025.


W dniu 11 października odbyły się w Poznaniu 69 Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów w Judo. Na starcie stanęło 239 zawodników i zawodniczek.

Reprezentanci z Wrocławia zdobyli łącznie 5 medali. Najlepiej spisała się Kinga Klimczak zajmując II miejsce w kategorii wagowej 52 kg. Paulina Szlachta, Marta Kuraś oraz Arkadiusz Makarewicz stając na podium, po raz kolejny udowodnili , że należą do krajowej czołówki. Niespodzianką zawodów był Karol Kurzej, który w kategorii do 90 kg zdobył brązowy medal.

Międzyszkolny Klub Sportowy Juvenia Wrocław został drużynowym mistrzem Polski wygrywając w finale z drugim zespołem Juvenii.

Wyniki:

II miejsce – Kinga Klimczak (Praesidium Wrocław) 52 kg

III miejsce – Paulina Szlachta (KS AZS-AWF Wrocław) 48 kg

III miejsce – Marta Kuraś (Praesidium Wrocław) 52 kg

III miejsce – Arkadiusz Makarewicz (Praesidium Wrocław) 66 kg

III miejsce – Karol Kurzej (Juvenia Wrocław) 90 kg

Pełne wyniki dostępne na stronie https://portal.judomanager.com/competition/mistrzostwa_polski_seniorek_i_seniorow2025

Gratulujemy sukcesów