Medaliści Akademickich Mistrzostw POLSKI 2026


W dniach 20–23 marca 2026 w Białymstoku odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski, podczas których zawodnicy z Wrocławia zaprezentowali bardzo wysoką formę, zdobywając liczne medale i miejsca punktowane


1 dzień – 21.03

🥉 Teodor Bogdański (-73 kg, AWF Wrocław)
🥉 Konrad Szatkowski (-81 kg, AWF Wrocław)
5️⃣ Kacper Łempicki (-73 kg, AWF Wrocław)
7️⃣ Marcel Resiak (-66 kg, AWF Wrocław)

2 dzień – 22.03

🥇 Amelia Konfisz (-63 kg, UWr Wrocław)
🥇 Aleksander Raczek (-100 kg, PWr Wrocław)
🥈 Marcin Walenciak (-100 kg, PWr Wrocław)
🥈 Oliwia Kutyła (-57 kg, AWF Wrocław)
🥉 Anna Świtniewska (-63 kg, AWF Wrocław)
5️⃣ Marta Twardowska (-57 kg, PWr Wrocław)
7️⃣ Martyna Szopa (-57 kg, AWF Wrocław)
7️⃣ Martyna Cioć (-57 kg, AWF Wrocław)
7️⃣ Wojciech Bogdański (-100 kg, AWF Wrocław)

Świetny występ studentów z Wrocławia! Dwa złote, dwa srebrne i trzy brązowe medale to potwierdzenie wysokiego poziomu i mocnej pozycji Wrocławia na krajowej scenie judo akademickiego

Gratulacje dla wszystkich zawodników!
Trzymamy kciuki za kolejne starty!