kurs weryfikacyjno – szkoleniowy dla sędziów oraz trenerów i zawodników WERYFIKUJĄCY na 2026.


Dolnośląski Związek Judo we Wrocławiu informuje, że  kurs weryfikacyjno – szkoleniowy dla sędziów i kandydatów oraz trenerów i zawodników WERYFIKUJĄCY na  2026 odbędzie się w dn.11.01 2026r (niedziela)  w Sali judo „IKAR” we Wrocławiu przy ul. Młodych Techników 58

 Rozpoczęcie kursu w dn. 11.01.2026 o godzinie 10:00

w programie:

 1. Sprawy organizacyjne, weryfikacja – warunkiem koniecznym weryfikacji jest udział w szkoleniu oraz złożenie wniosku o licencję sędziowską wraz z dowodem opłaty. Wzór wniosku o wydanie licencji znajduje się na oficjalnej stronie internetowej Polskiego Związku Judo.

 2. Aktualizacja danych wszystkich sędziów judo w Okręgu.

 3. Przypomnienie obowiązujących przepisów i zaznajomienie z aktualnie wprowadzanymi zmianami przepisów walki IJF (w szczególności zmiany w przepisach walki obowiązujące od 2025 roku)

 4. Praktyka na macie – praktyczne ćwiczenia analizowanych akcji na video

 5. Dyskusja i podsumowanie

Osobą odpowiedzialną za organizację kursu jest Jacek Kamiński (dzjudo1990@wp.pl tel. 531 664 098).

Prowadzącymi  kurs:

Sławomir Kownacki – Dyrektor Sędziów

Waldemar Sobczyk – Koordynator Głównej Komisji Sędziowskiej

Izabela Lubczyńska –Kamińska.

Ważne INFORMACJE jeśli chodzi o kryteria wiekowe i inne do sędziowania

Wymagania dla uzyskania stopni sędziowskich:

1. Sędzia kandydat:

a) ukończone 16 lat; osoby, które ukończyły 16 lat uzyskują uprawnienia do obsługi

tablic, czasu, kamer do care systemu i streamingu oraz wypełniania list walk; po

ukończeniu 18 roku życia osoby zweryfikowane nabywają prawo do sędziowania walk

podczas zawodów;

b) posiadanie stopnia minimum 2 kyu;

c) ukończenie kursu i zdanie egzaminu przed komisją egzaminacyjną powołaną przez

przedstawiciela OZ Judo odpowiedzialnego za sprawy sędziowskie w okręgu.

Koszt udziału w kursie: 50 zł dla sędziów, trenerów i zawodników.

Płatność: Na miejscu w dniu kursu u Pani Izabeli Luczyńskiej-Kamińskiej i Pani Pauliny Woźniak

NALEŻY wydrukować i wypełnić, wniosek o wyrobienie licencji sędziowskiej, oraz wydrukować potwierdzeniem wpłaty kwoty 60 zł za licencję sędziowską na adres:

W tytule należy wpisać ( Imię i Nazwisko opłata za licencję sędziowską na rok 2026)

Polski Związek Judo
ul. Fosa 31
02-768 Warszawa

113-04-09-260

Numer konta

89 1090 2011 0000 0001 3384 2107 – SANTANDER

Dokumenty związane z wnioskami na licencje, wraz z załącznikami będą przyjmowane tylko w dniu kursu dlatego proszę o kompletne ichprzygotowanie. Weryfikacja na 2026r na kursie obowiązkowa, a wszelkie nieobecności (dotyczy sędziów zweryfikowanych w 2025r) należy uzgadniać indywidualnie z Panią Izabelą Lubczyńską-Kamińską lub Panią Pauliną Wożniak – odpowiedzialnymi za sprawy sędziowskie w okręgu.

PROSZĘ PRZYNIEŚĆ ZE SOBĄ MATERIAŁY DO ROBIENIA NOTATEK ORAZ BIAŁĄ JUDOGĘ.

Wniosek o licencję proszę wypełnić drukowanymi literami.

   ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH !                                                                                                                 

                                               Z poważaniem

                                                                             Jacek Kamiński