KINGA WOLSZCZAK W FINALE GRAND SLAM W DUSZANBE !!!


Wspaniałe wieści dochodzą do nas ze stolicy Tadżykistanu Duszanbe. Kinga Wolszczak walcząca o tegoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu zdobyła srebrny medal w turnieju z cyklu Grand Slam. Jest to ogromny krok w stronę kwalifikacji olimpijskiej, gdyż tym startem Kinga zapewniła sobie prawie 700 punktów. Kinga wygrała kolejno z Chorwatką Ivaną Sutalo, Serbką Milicą Zabic, Bośniaczką Larisą Cerić oraz Kazaszką Kamilą Berlikash. W finale zawodniczka Śląska Wrocław spotkała się z Włoszką Asyą Tavano, przegrywając ostatecznie przez duszenie. Na co dzień Trenerem Kingi jest jej Tato Mirosław Wolszczak.

Był to bardzo udany turniej dla żeńskiej części reprezentacji Polski. W tej samej kategorii co Kinga Wolszczak brązowy medal zdobyła Urszula Hofman (Polonia Rybnik), a w kategorii niżej brąz zdobyła Beata Pacut (GKS Czarni Bytom). Pozostała część reprezentacji odpadła w eliminacjach.

Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w kolejnych startach kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Już za tydzień liczna reprezentacja Polski będzie walczyć w Kazachstanie.

Zdjęcia z archiwum prywatnego: Mirosław Wolszczak