Dawid Kamiński jedynym medalistą Dolnego Śląska na Mistrzostwach Polski Juniorów


W dniach 28 lutego – 1 marca 2026 roku w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek. Spośród 17 reprezentantów naszego województwa na podium stanął tylko jeden zawodnik Dawid Kamiński Tigers Wrocław, który wywalczył brązowy medal w kategorii +100 kg.
Dawid stoczył cztery walki i jako najmłodszy rocznik juniora udowodnił, że należy do krajowej czołówki. Przed nim jeszcze dwa lata startów w tej kategorii wiekowej, co tylko podkreśla wagę tego sukcesu.
Bardzo blisko medalu był Maksymilian Piktel -73 kg Juvenia Wrocław, który zakończył turniej na 5 miejscu, wygrywając aż pięć pojedynków. Do podium zabrakło naprawdę niewiele.
Na 5 miejscu rywalizację w kategorii -57 kg zakończyła również Martyna Szopa AZS AWF Wrocław (bilans 3–2).
Pozostali reprezentanci zakończyli starty na etapie eliminacji, zdobywając cenne doświadczenie.
Choć do Dolnego Śląska trafił jeden medal, wielu naszych zawodników było bardzo blisko podium. To był turniej mocnych walk i ważnych lekcji, które z pewnością zaprocentują w kolejnych startach.