5 medali dolnośląskich judoków na ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży.


Znakomity wynik osiągnęli judocy z Dolnego Śląska podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w Białymstoku w dniach 26-27.04.

Najlepiej z naszej reprezentacji spisał się Dawid Kamiński (Tigers Wrocław) w kategorii +100 kg który zajął I miejsce.

Brązowe medale zdobyli Maria Pełech – 40 kg (UKS GKJ Głogów), Nina Podymska -48 kg oraz Maksymilian Piktel – 73 kg (Mako Judo).

Alan Niedośpiał zajął 5 miejsce w kategorii -50 kg, a Alicja Wieczorek uplasowała się na 7 pozycji w kategorii 57 kg.

Ostatni medal przypadł drużynie z Dolnego Ślaska, która w walce o brąz pokonała reprezentację w województwa Pomorskiego.

Wielkie gratulacje dla zawodników i trenerów.